top of page

Projekt biblioteki cyfrowej, udostępniającej swoje zasoby w otwartym Internecie. Utworzony w 2007, gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, i dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej. Od 2016 roku zasoby biblioteki powiększane są o utwory współczesne udostępnione na Licencji Wolnej Sztuki 1.3. Biblioteka współtworzona jest przy współpracy z Biblioteką NarodowąBiblioteką Śląską i Biblioteką Elbląską, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

serwis, który od 2007 roku gromadzi informacje o zachowaniach i gustach czytelniczych tysięcy użytkowników.

serwis konsekwentnie buduje społeczność moli książkowych (zarówno na portalu, jak i na Facebooku), z drugiej – popularyzuje czytelnictwo i nowe technologie. Możliwość tworzenia wirtualnych „Półek” z książkami i ogromna baza recenzji.

serwis oferuje bogaty katalog tytułów, forum wymiany opinii i autorski system rekomendacji książek. To chyba najstarszy tego typu serwis w sieci, którego początki sięgają 2001 roku.

to najstarszy serwis informacyjny o książce w polskim Internecie. Od 1999 roku łączy społeczność piszących i czytających oraz gromadzi wiadomości na temat rynku wydawniczego w Polsce. To co wyróżnia tę platformę to organizowanie przez redakcję Granic plebiscytów i konkursów tematycznych oraz możliwość prezentowania (poza recenzjami) własnej twórczości literackiej. Na pochwałę zasługuje także bogata baza recenzji (ponad 10 tysięcy tekstów) i książek (120 tysięcy opisanych tytułów).

Biblioteka szkolna

III Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
  • facebook-icon.png
  • instagram biblioteka
  • alicebliss3.jpg
  • kopernik portret.jpg
bottom of page